Ampio Smart Home:O Ampio Smart Home

Z Ampio Smart Home
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Historia[edytuj]

Oto pokrótce historia naszej działalności i tego, w jaki sposób dotarliśmy do dziedziny, którą obecnie się zajmujemy – innowacyjnym systemem „Inteligentny Dom”.

Produkcją sprzętu elektronicznego zajęliśmy się w 1997 roku. Wszystko zaczęło się od systemów alarmowych dla motoryzacji. Zdobyliśmy w tej dziedzinie ogromne doświadczenie, przez co staliśmy się jednym z największych polskich producentów alarmów samochodowych.

W międzyczasie wytwarzaliśmy różnego rodzaju sprzęt elektroniczny, między innymi urządzenia dla PKP, Stoczni Szczecińskiej, Media Markt i wielu innych firm. Nasze urządzenia są podzespołami wielu produktów, wytwarzanych nie tylko w naszym regionie.

Podczas trwania projektu multiplekserów audio, powstała marka Ampio. Marka Ampio Wbrew pozorom nazwa ta nie pochodzi od systemów alarmowych czy motoryzacji, a od urządzeń audio. Jest to splot skrótów: słowa amplituner oraz input/output. Nowoczesne systemy – jak to się zaczęło? Idea inteligentnego domu powstała około 2000r. Były to westchnienia, marzenia i projekty studenckie. W głowach istniało już wyobrażenie, co można by było uzyskać dzięki takim rozwiązaniom. W naszym kraju wówczas mało kto o tym myślał, a w Europie jeszcze nie było formalnych standardów w tej dziedzinie. To czasy, kiedy standard KNX (wówczas EIB) rozpoczynał proces normalizacji, a pod obecną nazwą jeszcze nie istniał.

W roku 2007 przyszła pora by zmaterializować wyobrażenia. Powstała idea stworzenia innowacyjnego i wygodnego w obsłudze systemu. Od tamtej pory nasze rozwiązania rozwijane są bezustannie.


Nasz cel[edytuj]

Tworzymy nasze systemy automatyki, by wszyscy ci, którzy obecnie – tak jak niegdyś my – mają oczekiwania co do własnego domu czy mieszkania, mieli możliwość spełnienia ich za przystępną cenę. By były one spełnione w jak największym stopniu.

Konstruujemy i produkujemy urządzenia najlepszej jakości, charakteryzujące się niezawodnością i stabilnością działania.

Inteligentny dom Ampio jest niezwykle elastyczny i skalowalny. Rozwój instalacji naszego systemu nie musi kończyć się w momencie zakończenia prac instalacyjnych. Może być rozbudowywana przez cały czas, przez co początkowy budżet można ograniczyć do pewnego minimum, a system uzupełniać i konfigurować w późniejszym czasie.

Doświadczenie, a system automatyki domowej Posiadamy bogate doświadczenie w konstrukcji urządzeń elektronicznych, programowaniu mikrokontrolerów, aplikacji komputerowych na różnego rodzaju platformy.

Dzięki bardzo dużemu doświadczeniu w motoryzacji mieliśmy możliwość poznać dogłębnie sieć CAN. Znamy dokładnie jej bardzo silne strony i ogromne możliwości, nie tylko z dokumentacji. Nie bez powodu nasz system komunikuje się za jej pośrednictwem.

Duża sprzedaż różnego rodzaju urządzeń elektronicznych pozwoliła nam nabrać doświadczenia w selekcjonowaniu doskonałych podzespołów, używanych w naszych produktach.

Nasz zespół składa się z automatyków, elektryków, elektroników i programistów. Dzięki wiedzy i doświadczeniu, mamy szeroki pogląd w zagadnieniu szeroko rozumianej automatyki.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w dziedzinie elektroniki konstruujemy urządzenia na najwyższym poziomie. Wybieramy podzespoły, które zagwarantują bardzo dużą żywotność komponentów wszystkich naszych realizacji.